MELEX POGRZEBOWY: EKSLUZYWNY ELEMENT WYPOSAŻENIA FIRMY Z BRANŻY FUNERALNEJ

March 12, 2024

469 nclassic karawan hearse 1

Nowoczesne karawany stanowią nie tylko kluczowy element wyposażenia, ale także swego rodzaju „wizytówkę” firm z branży funeralnej. Melex pogrzebowy to unikalny pojazd, który zapewnia przedsiębiorstwom świadczącym tego rodzaju usługi doskonałą funkcjonalność i stonowaną, reprezentacyjną estetykę. Dostępne w naszej ofercie karawany pogrzebowe, takie jak: Melex N.CAR 379.1, Melex N.CLASSIC 469 czy Melex N. CAR 379, łączą w sobie elegancję, wysoki poziom komfortu oraz niezawodność, co sprawia, że są idealną propozycją dla firm pogrzebowych.

Zachęcamy do zapoznania się z tym, co może zaoferować Państwu elektryczny Melex pogrzebowy.

Melex karawan – gwarancja wygody i zwinności

Każdy oferowany przez firmę Melex karawan, został zaprojektowany tak, aby spełniał wysokie wymagania stawiane przed pojazdami biorącymi udział w uroczystościach pogrzebowych. Nasze pojazdy elektryczne specjalne są wyposażone w wygodny system dwóch trybów jazdy – wolny oraz szybki. Tryb „slow" zapewnia płynną i spokojną podróż, co jest ważnym elementem podczas pieszego orszaku pożegnalnego. Kompaktowa budowa Melexa pogrzebowego sprawia, że radzi sobie na wąskich alejkach cmentarzy. Pełna elektryczność pojazdu pozwala na poruszanie się w ciszy i bez emisji spalin. Karawan Melex dba o otoczenie podczas takich uroczystości. Goście podążający za pojazdem nie muszą wdychać spalin!

Melex karawan N.CAR 379.1 – wyposażenie

Aby lepiej zrozumieć funkcjonalność Melexów pogrzebowych, przyjrzyjmy się specyfikacji jednego z pojazdów z tego segmentu naszej oferty, a mianowicie modelu Melex N.CAR 379.1. Proponowany przez nas Melex 379.1 z serii N.CAR to nowoczesny elektryczny karawan pogrzebowy. Wersja bez drzwi i wersja z drzwiami dają elastyczność wyboru. Wielowahaczowe zawieszenie gwarantuje komfort i skutecznie tłumi nierówności terenu, a przełącznik ograniczający prędkość pozwala na płynne przemieszczanie się nawet w bardzo wolnym tempie. Zadbaliśmy również o praktyczność, wyposażając pojazd w demontowalne uchwyty na wieńce oraz elektrycznie wysuwaną platformę ułatwiającą organizację ceremonii pogrzebowych.

Pod względem technicznym, karawan 379.1 oferuje wiele funkcji. Wyposażony jest w 8 sztuk akumulatorów T-145 o pojemności 260 Ah. Melex pogrzebowy napędzany jest przez silnik prądu przemiennego o mocy 5.0 kW AC. dodatkowo posiada przekładnię o przełożeniu 20:1, co wpływa na jego osiągi i wydajność. Ten model zasilany jest za pomocą prostownika 48 V pokładowego, co ułatwia ładowanie i utrzymanie odpowiedniego poziomu energii.

Karawan 379.1 ma również solidne hamulce hydrauliczne bębnowe. Daszek chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a szklana szyba z wycieraczką i spryskiwaczem zapewnia dobrą widoczność. Poza tym pojazd wyposażony jest w energooszczędne tylne lampy LED, lampy LED do jazdy dziennej oraz system zintegrowanych wskaźników. Solidna, galwanizowana rama zapewnia trwałość, a pełna instalacja oświetleniowa i gniazdo 12 V na pulpicie dodają funkcjonalności użytkownikom.

Zabudowy karawanów pogrzebowych Melex

Co ważne – zabudowy karawanów pogrzebowych można konfigurować na różne sposoby, wybierając preferowane rozwiązanie z naszego katalogu. Czy warto zainwestować w Melexa pogrzebowego? Naszym zdaniem tak. To elektryczny pojazd wolnobieżny, który łączy w sobie estetykę, komfort oraz dbałość o środowisko. Z powodzeniem może stać się praktycznym elementem wyposażenia firm z branży funeralnej.

Zachęcamy do sprawdzenia, co jeszcze proponuje Melex – polski producent pojazdów elektrycznych. W naszej ofercie znajdują m.in. inne specjalne pojazdy elektryczne bez homologacji, takiej jak np. ambulanse czy wózki golfowe, a także różnorodne pojazdy bagażowe i osobowe.