MELEX N.CAR 391: CENNE WYPOSAŻENIE STRAŻY POŻARNEJ - MELEX

March 12, 2024

straz melex

W dzisiejszych czasach rozwijająca się technologia ma zastosowanie w niemal każdej dziedzinie życia, w tym także w służbach ratowniczych. Jednym z przełomowych rozwiązań w tej kwestii, mogącym stać się doskonałym narzędziem stanowiącym wyposażenie Straży Pożarnej, jest elektryczny pojazd Melex N.CAR 391. Co wyróżnia ten model? Jak wykorzystać ten elektryczny pojazd w Straży Pożarnej? W dzisiejszym artykule udzielimy odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące modelu Melex N.CAR 391.

Melex N.CAR 391 – cenne wyposażenie Straży Pożarnej

Melex N.CAR 391 to nowoczesny pojazd elektryczny, który idealnie sprawdzi się jako zarówno jako wyposażenie Państwowej Straży Pożarnej, jak i wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej. Czym charakteryzuje się ten model? Wśród najważniejszych cech tego modelu można wskazać m.in. ładowność wynoszącą 1000 kg.

Ładowność wynosząca 1000 kg, zamknięta kabina dla dwóch osób, a także szeroka paleta specjalistycznych zabudów (hydrauliczne podnośniki, zamknięte kontenery, siatki podwyższające burty) mogących stanowić wyposażenie tego modelu, są jego podstawowymi atutami. Melex N.CAR 391 napędzany jest mocnym (5,0 kW), energooszczędnym i bezobsługowym silnikiem prądu przemiennego. Integralną częścią Melex N.CAR 391 jest 8 akumulatorów, dzięki którym pojazd może przejechać 80 km pomiędzy cyklami ładowania.

Melex N.CAR 391 – pewność sprawnego dojazdu na miejscu akcji

Pożary wybuchają w różnych miejscach, a pojazdy Straży Pożarnej muszą pojawić się na miejscu akcji bardzo szybko. Melex N.CAR 391 to kompaktowy i zwinny pojazd, który spełnia ten wymóg. Może szybko dotrzeć na miejsce pożaru i wjechać w miejsca, gdzie inne pojazdy o większych gabarytach się nie zmieszczą. Jego cicha praca niezakłócająca otoczenia może być kluczowa, zwłaszcza w przypadku pożarów w miejscach zamieszkałych.

Sprawny transport sprzętu i personelu

Melex N.CAR 391 oferuje odpowiednią przestrzeń ładunkową, która może pomieścić niezbędny sprzęt strażacki, taki jak gaśnice, węże, sprzęt oddechowy i narzędzia ratownicze. Z tego względu wyposażenie państwowej Straży Pożarnej w ten model, jest niezwykle pożądane. Dodatkowo ten elektryczny pojazd może pomieścić dwóch strażaków, co pozwala na szybkie udzielenie pomocy na miejsce akcji. Szklana szyba z wycieraczką i spryskiwaczem, 3-pkt pasy bezpieczeństwa oraz przedni zderzak rurowy zapewnią strażakom bezpieczeństwo podczas dojazdu na miejsce akcji.

Dzięki swojej kompaktowej budowie Melex N.CAR 391 może szybko manewrować w trudnym terenie, na przykład wąskich ulicach, co może pomóc w skróceniu czasu reakcji na pożar. Szybkość i zwinność tego pojazdu mogą być kluczowe w sytuacjach, gdzie każda sekunda się liczy.

Zrównoważona alternatywa dla pojazdów spalinowych

Specjalne pojazdy elektryczne bez homologacji w służbach ratowniczych to nie tylko szybkość i zwinność. Melex N.CAR 391 jest pojazdem ekologicznym, co oznacza, że nie emituje szkodliwych gazów spalinowych. To może być szczególnie ważne w sytuacjach, gdzie konieczne jest utrzymanie dobrej jakości powietrza, takich jak pożary w zakładach przemysłowych czy na terenach miejskich.

Melex N.CAR 391 – mobilna jednostka dowodzenia

Elektryczny Melex N.CAR 391 może być również przystosowany do roli mobilnej jednostki dowodzenia. Dzięki odpowiedniej konfiguracji i wyposażeniu może stanowić centralny punkt zarządzania operacją ratowniczą, umożliwiając strażakom efektywną koordynację działań. Producent pojazdów elektrycznych Melex oferuje szeroki wybór wyposażenia opcjonalnego pojazdu oraz możliwość montażu doposażenia specjalnego. Dzięki temu taką mobilną jednostkę dowodzenia można dopasować do indywidualnych potrzeb.

Melex N.CAR 391 to nowoczesne narzędzie, które może znacząco poprawić efektywność działań straży pożarnej. Szybki dojazd na miejsce akcji, transport sprzętu i personelu, skrócenie czasu reakcji, zrównoważona eksploatacja i potencjał jako mobilna jednostka dowodzenia to tylko niektóre z zastosowań tego elektrycznego pojazdu. Dlatego warto rozważyć wprowadzenie takiego pojazdu do wyposażenia straży pożarnej, aby zapewnić szybką i efektywną reakcję na zagrożenia pożarowe.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem lub dostosowaniem Melexa N.CAR 391 do potrzeb straży pożarnej – skontaktuj się z nami. Nasza doświadczona kadra pomoże dostosować wybrane pojazdy elektryczne do konkretnych wymagań i potrzeb jednostki straży pożarnej.