MELEKSY JAKO POJAZDY OBSŁUGI LOTNISKA: DLACZEGO WARTO W NIE ZAINWESTOWAĆ?

March 12, 2024

lotnisko

Czy Meleksy mogą sprawdzić się jako pojazdy obsługi lotniska? Praktyka pokazuje, że jak najbardziej! Dostępne w naszej ofercie elektryczne pojazdy Melex, dzięki swojej zwinności i niewielkim rozmiarom, doskonale spisują się zarówno na płycie lotniska, jak i w należących do niego budynkach. W dalszej części tego wpisu wyjaśniamy między innymi: dlaczego Meleksy mogą stać się cennym wyposażeniem lotnisk oraz na które modele warto zwrócić szczególną uwagę w tym kontekście. Zachęcamy do lektury!

Obsługa naziemna lotniska – jak pojazdy Melex mogą ją wesprzeć?

Każdego dnia na lotniskach pojawiają się tysiące ludzi, którym zależy na sprawnym przejściu odprawy oraz bezpiecznej podróży do wybranej przez siebie destynacji. Obsługa lotniska intensywnie pracuje nad tym, aby zapewnić klientom komfort oraz pewność, że ich bagaż dotrze wraz z nimi do miejsca docelowego lotu. Aby procesy odbywające się na lotnisku mogły być efektywne, osoby zarządzające zarówno płytą lotniska, jak i terminalem, powinny zapewnić swoim pracownikom odpowiedniej jakości wyposażenie, w tym funkcjonalne pojazdy ułatwiające wykonywanie powierzonych im obowiązków.

Jednym z rozwiązań, dzięki któremu obsługa naziemna lotniska może skutecznie wykonywać swoje zadania, są Meleksy. Ich charakterystyka doskonale wpisuje się w to, czego oczekuje się od pojazdów obsługi lotniska. Wśród zalet proponowanych przez nas pojazdów, które są szczególnie istotne w kontekście użytkowania na lotniskach, można wyróżnić m.in.:

 • zwinność i kompaktowe rozmiary umożliwiające sprawne poruszanie się zarówno po terminalu, jak i płycie lotniska,
 • bezemisyjność,
 • cichą i ekonomiczną pracę,
 • szeroki wybór dodatkowego wyposażenia,
 • trwałość i niezawodność.

Meleksy jako pojazdy obsługi lotniska sprawdzają się również z uwagi na ich różnorodność i wyjątkową funkcjonalność. Ułatwiają one m.in.:

 • przewóz bagaży – do wykonania tego zadania świetnie sprawdzi się zarówno Melex z paką, jak i elektryczne pojazdy transportowe homologowane,
 • sprawne przemieszczanie się pracowników po płycie lotniska lub terminalu – w tym przypadku optymalnym wyborem będzie Melex osobowy,
 • zapewnienie komfortowych warunków pracy służbom medycznym oraz zagwarantowanie wysokiej jakości obsługi osobom z niepełnosprawnościami – doskonałym wsparciem w realizacji tych zadań są specjalne pojazdy elektryczne bez homologacji.

Pojazdy obsługi lotniska – jakie Meleksy mogą sprawdzić się w tej roli?

Uniwersalność Meleksów sprawia, że wiele modeli tych pojazdów może okazać się dużym wsparciem w realizacji zadań, jakim na co dzień musi sprostać obsługa lotniska. Jakie pojazdy elektryczne Melex mogą okazać się przydatnym wyposażeniem w tym wypadku?

Lotniskowy model N.CLASSIC 423

Flagowym modelem Meleksa o przeznaczeniu lotniskowym jest 4-osobowy Melex 423 N.CLASSIC. To wyjątkowo kompaktowy model, który opracowany został z myślą o efektywnej obsłudze osób podróżnych w dużych, często zatłoczonych terminalach pasażerskich. Jakie plusy tego pojazdu są szczególnie ważne z perspektywy użytkowania go na lotnisku?

W standardzie model Melex 423 N.CLASSIC wyposażony jest w lampę ostrzegawczą oraz specjalny sygnał dźwiękowy. Za sprawą tych udogodnień może on bezpiecznie poruszać się po terenie lotniska – jest doskonale widoczny i słyszalny, dzięki czemu zminimalizowane jest ryzyko jakiegokolwiek wypadku.

Jednym z kluczowych udogodnień oferowanych przez pojazd Melex 423 N.CLASSIC jest możliwość wyposażenia tylnej kanapy w system, który pozwala na przekształcenie go jej jednym ruchem w platformę bagażową. Równie istotna jest zaprojektowana dla tego modelu opcjonalna konstrukcja umożliwiająca bezpieczny przewóz wózka inwalidzkiego. Dzięki niej możliwe jest zamocowanie wózka na solidnej podstawie z tyłu Meleksa i zabezpieczenie go poprzez przypięcie specjalnymi pasami.

Kompaktowy Melex N.CLASSIC 433

Znakomitym przykładem modelu, który może wzbogacić flotę obejmującą pojazdy obsługi lotniska jest Melex 433 z serii N.CLASSIC. Jest to najmniejszy wolnobieżny model pasażerski dostępny w tej serii, który został stworzony z myślą o sprawnym poruszaniu się poza drogami publicznymi. Bardzo istotnymi zaletami tego pojazdu są:

 • dopracowane wielowahaczowe zawieszenie zapewniające wysoki komfort jazdy,
 • mały promień skrętu oraz kompaktowe rozmiary, które zapewniają Meleksowi zwinność wymaganą przy poruszaniu się w zatłoczonych przestrzeniach.

W kontekście zamkniętych obiektów, takich jak terminale lotniskowe, warto zwrócić uwagę także na cichą pracę oraz brak emisji spalin modelu Melex N.CLASSIC 433. Co równie istotne, ten 4-osobowy Melex bez homologacji można opcjonalnie wyposażyć np. w lampę LED stroboskopową pomarańczową na wsporniku oraz przednią szybę akrylową i daszek, dzięki czemu korzystanie z niego w trudniejszych warunkach atmosferycznych może być jeszcze bezpieczniejsze i wygodniejsze.

Bagażowy Melex N.CLASSIC 464

Obsługa naziemna lotniska do efektywnej pracy może potrzebować także pojazdu umożliwiającego wygodny transport bagaży. W naszej ofercie dostępne są różnorodne pojazdy bagażowe, spośród których można wybrać model dopasowany do swoich potrzeb. Jednym z pojazdów, jaki może sprawdzić się na lotnisku do przewozu bagaży, jest model Melex N.CLASSIC 464. Co sprawia, że warto go rozważyć w tym kontekście?

Model Melex N.CLASSIC 464 to 4-osobowy pojazd zapewniający nie tylko komfort podróżowania, ale także możliwość przewiezienia aż 250 kg ładunku, dzięki aluminiowej skrzyni, w którą został wyposażony. Przy tej ładowności charakteryzuje go duża zwrotność oraz wygodne prowadzenie, co wynika z zastosowania wielowahaczowego zawieszenia. W kontekście tego pojazdu warto wspomnieć również o unikalnej stylistyce, która skutecznie łączy w sobie nowoczesność i tradycję. Wyposażając się w Melex N.CLASSIC 464, lotnisko może więc zapewnić sobie nie tylko funkcjonalne wyposażenie, ale także estetyczną wizytówkę świadczącą o wysokim standardzie oferowanych usług.

Ambulans N.CLASSIC 468

Wśród wyzwań, przed którymi staje obsługa naziemna lotniska, jest zapewnienie podróżnym odpowiedniej opieki medycznej. Niezawodnym wsparciem w realizacji tego celu jest nasz nowoczesny ambulans N.CLASSIC 468. Umożliwia on bezpieczny transport trzech osób oraz rozkładanych noszy, które należą do jego standardowego wyposażenia, obok m.in. trzypunktowych pasów czy uchwytu do defibrylatora.

Podsumowanie

Meleksy mogą świetnie sprawdzić się jako pojazdy obsługi lotniska. Ich funkcjonalność, zwinność i kompaktowe rozmiary umożliwiają usprawnienie wielu obszarów na lotnisku, takich jak np.:

 • przewóz bagaży,
 • transport wewnętrzny pracowników,
 • praca służb medycznych,
 • obsługa osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Jako renomowany producent pojazdów elektrycznych od lat dostarczamy na rynek rozwiązania, które z powodzeniem spełniają nawet wyjątkowo wysokie wymagania klientów. Warto podkreślić, że oferujemy możliwość customizingu Meleksów, dzięki czemu mogą Państwo jeszcze bardziej dostosować wybrany pojazd do swoich indywidualnych potrzeb.

Zapraszamy do kontaktu.