MAŁY AMBULANS MELEX N.CLASSIC 468 – DLACZEGO WARTO WYPOSAŻYĆ W NIEGO SZPITAL?

March 12, 2024

ambulanse

Nowoczesne wyposażenie to fundament prawidłowo funkcjonującego szpitala oraz pogotowia ratunkowego. Mały ambulans Melex N.CLASSIC 468 stanowi doskonałą odpowiedź na potrzeby placówek medycznych w tym zakresie. Nasza wolnobieżna karetka pogotowia dzięki swojej funkcjonalności, niezawodności i wielu specjalistycznym udogodnieniom coraz częściej staje się ważnym elementem floty pojazdów szpitalnych. Zapraszamy do zapoznania się z jej możliwościami.

Mały ambulans Melex N.CLASSIC 468 – unikalna elektryczna karetka pogotowia

Mały ambulans Melex N.CLASSIC 468 jest wyjątkowy pod każdym względem. Jego opis rozpocznijmy od tego, co widać na pierwszy rzut oka, czyli jego designu. Z jednej strony odnajdziemy w nim subtelną nutę retro, która przywodzi na myśl pierwsze modele marki, z drugiej zaś – pełen elegancji i nowoczesności design, który odzwierciedla zaawansowane technologie zastosowane w pojeździe.

Jednak najnowszy model Melexa N.CLASSIC 468 to nie tylko wygląd – to przede wszystkim innowacyjne rozwiązania techniczne. Wielowahaczowe zawieszenie znacząco podnosi zwotność pojazdu oraz komfort pracy personelu medycznego i zapewnia pacjentom spokojniejszą jazdę nawet w bardziej wymagających warunkach terenowych. To istotne, zwłaszcza w sytuacjach nagłych, kiedy każda sekunda się liczy. Melex N.CLASSIC 468 został zaprojektowany, aby sprostać najtrudniejszym zadaniom ratowniczym, jednocześnie zachowując niezawodność i bezpieczeństwo.

Elektryczna karetka pogotowia Melex N.CLASSIC 468 – wyposażenie i specyfikacja techniczna

A jakie jest wyposażenie karetki pogotowia ratunkowego marki Melex? W wersji standardowej Melex N.CLASSIC 468 jest wyposażony w 3 pojedyncze siedzenia oraz nosze na kółkach z rozkładanymi wspornikami. Jest napędzany silnikiem prądu przemiennego o mocy 5.0 kW AC. To przykład zrównoważonej mobilności. Ten kompaktowy ambulans elektryczny posiada również 8 akumulatorów T125 o pojemności 240 Ah. Dodatkowo pokładowy prostownik 48V umożliwia łatwe ładowanie baterii, zapewniając gotowość do działania w każdej chwili.

Nie bez znaczenia jest również aspekt bezpieczeństwa. Melex N.CLASSIC 468 ma hamulce hydrauliczne bębnowe, które zapewniają skuteczne hamowanie nawet w trudnych warunkach. Dla komfortu kierowcy i pacjentów pojazd został wyposażony w szybę szklaną z wycieraczką i spryskiwaczem oraz lusterka, które zwiększają widoczność na drodze. Dodatkowym atutem jest system uzupełniania wody w bateriach 48V, co pomaga w utrzymaniu baterii w optymalnym stanie. W pełni zintegrowane oświetlenie, w tym tylne lampy LED i lampy LED do jazdy dziennej, sprawiają, że pojazd jest dobrze widoczny i zauważalny.

Rama galwanizowana zapewnia trwałość pojazdu, a pełna instalacja oświetleniowa i gniazdo 12V na pulpicie dodatkowo zwiększają jego funkcjonalność. To jednak nie koniec – 3-punktowe pasy bezpieczeństwa i uchwyt na defibrylator to elementy, które dodatkowo podnoszą funkcjonalność modelu Melex N.CLASSIC 468 jako pojazdu ratowniczego.

Model Melex N.CLASSIC 468 dostępny jest w standardowym kolorze karoserii – biały RAL 9016, a siedzenia utrzymane są w eleganckim odcieniu szarości. Melex N.CLASSIC 468 to przykład, jak nowoczesne technologie mogą wspierać pracę służby zdrowia.

Melex N.CLASSIC 468 – nowoczesne wyposażenie szpitali

Melex N.CLASSIC 468 to prawdziwy wzór nowoczesnego wyposażenia szpitala – funkcjonalnego, efektywnego i ekologicznego. Jego wyjątkowy design, parametry techniczne, komfort i niezawodność sprawiają, że warto rozważyć wyposażenie placówki medycznej w ten nowoczesny ambulans. To więcej niż tylko środek transportu – to wyposażenie szpitali, które może decydować o życiu i zdrowiu pacjentów.

Ile kosztuje karetka pogotowia Melex? Jej cena będzie uzależniona od docelowego wyposażenia. Warto pamiętać, że poza wersją standardową Melex oferuje również dodatkowe opcje, które pomogą spersonalizować pojazd. Niezależnie od docelowej optymalizacji ambulansu, ten model może służyć wielu zastosowaniom. Czy to do transportu pacjentów między różnymi częściami szpitala, do reagowania na sytuacje awaryjne, czy do realizacji działań profilaktycznych na terenie placówki. Co istotne, z uwagi na niewielkie rozmiary i zwinność, jakimi charakteryzuje się Melex N.CLASSIC 468, można go z powodzeniem wykorzystywać w wielu wąskich i zatłoczonych miejscach.

Zachęcamy również do zapoznania się z innymi elementami oferty, które przygotował dla Państwa polski producent pojazdów elektrycznych Melex. Dostępne są w niej również m.in.: inne specjalne pojazdy elektryczne bez homologacji, pojazdy elektryczne specjalne homologowane, a także elektryczne pojazdy bagażowe i osobowe.