ELEKTRYCZNE POJAZDY DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH MELEX: JAKIE SĄ ICH ZALETY?

March 12, 2024

dla niepelnosprawnych

Rosnąca świadomość dotycząca potrzeb osób niepełnosprawnych przyczynia się do tworzenia wielu innowacyjnych rozwiązań, mających na celu ułatwienie im życia i codziennych czynności. Pojazdy elektryczne dla niepełnosprawnych Melex są jednym z najciekawszych i najbardziej obiecujących przedstawicieli tego trendu. Te nowoczesne środki transportu istotnie wpływają na jakość życia i mobilność osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Czym są elektryczne pojazdy dla niepełnosprawnych Melex? Jakie są ich zalety? Jakie korzyści przynoszą użytkownikom? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w dalszej części niniejszego wpisu.

Czym są elektryczne pojazdy dla niepełnosprawnych Melex?

Elektryczne pojazdy dla niepełnosprawnych Melex to specjalnie zaprojektowane środki transportu, które umożliwiając bezpieczny przewóz osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności sprawne przemieszczanie się po różnym terenie. Pojazdy dla osób niepełnosprawnych Melex charakteryzują się elektrycznym napędem oraz licznymi udogodnieniami, dzięki którym przewóz osób poruszających się na wózku inwalidzkim jest dużo łatwiejszy i bezpieczniejszy. Tego rodzaju rozwiązanie sprawdzi się doskonale m.in. w przypadku firm i instytucji, którym zależy na tym, aby pracownicy i klienci z niepełnosprawnościami nie czuli się jakkolwiek wykluczeni.

Unikalny pojazd elektryczny dla niepełnosprawnych Melex 329 N.CAR

W przestrzeni publicznej osoby z niepełnosprawnościami często spotykają się z barierami, które utrudniają im komfortowe funkcjonowanie i cieszenie się pełnią życia. Dlatego jako doświadczony producent pojazdów elektrycznych Melex postanowiliśmy stworzyć funkcjonalne rozwiązanie, które umożliwi takim osobom wygodne przemieszczanie się bez zbędnych obaw i stresu. Na podstawie wskazanych założeń opracowaliśmy wyjątkowy model Melex 329 N.CAR. Co wyróżnia ten elektryczny pojazd dla osoby niepełnosprawnej?

Bezpieczny i wygodny transport osoby na wózku inwalidzkim

Melex 329 N.CAR został zaprojektowany tak, aby mógł sprostać wysokim oczekiwaniom, jakie są stawiane przed pojazdami dla niepełnosprawnych ruchowo osób. Wyposażyliśmy go w specjalny system, który umożliwia bezpieczny i prosty montaż praktycznie każdego rodzaju wózka inwalidzkiego. Zadbaliśmy również o komfortowe wjeżdżanie i wyjeżdżanie wózkiem z pojazdu poprzez zastosowanie solidnej, składanej rampy. Za jej sprawą samodzielny wjazd i wyjazd z modelu Melex 329 N.CAR nie sprawi osobie z niepełnosprawnością żadnego kłopotu.

Nieprzeciętna funkcjonalność i komfort jazdy

Na imponującą funkcjonalność tego specjalnego pojazdu elektrycznego Melex wpływają również jego inne aspekty. Poza przestrzenią przeznaczoną na montaż wózka inwalidzkiego umieszczono w tym Meleksie również zwykłe siedziska, dzięki czemu może nim wygodnie poruszać się nie tylko osoba z niepełnosprawnością, ale także czterech innych pasażerów. Kolejnym udogodnieniem jest możliwość skorzystania z tzw. trybu żółwia, który ogranicza prędkość do 15 km/h, co pozwala bezpiecznie manewrować w wąskich przejazdach. Melex 329 N.CAR poruszający się w normalnym trybie, podobnie jak inne nasze pojazdy wolnobieżne, może osiągać prędkość wynoszącą maksymalnie 25 km/h. Warto dodać, że można się nim poruszać bez rejestracji na drogach publicznych – jedynymi warunkami są:

  • posiadanie ubezpieczenia OC,
  • posiadanie prawa jazdy kategorii B oraz ukończenie 18 lat przez kierowcę.

Na jakie inne kwestie należy zwrócić uwagę w kontekście komfortu jazdy, jaki zapewnia nasz pojazd elektryczny dla niepełnosprawnych? Aby osiągnięcie takiego poziomu wygody było możliwe, w modelu Melex 329 N.CAR zaimplementowaliśmy m.in.:

  • wielowahaczowe zawieszenie kół przednich,
  • osłona przeciwdeszczowę chroniącą pasażerów przed wiatrem i deszczem,
  • możliwość wyposażenia tylnych siedzeń w system składania umożliwiający zamienienie kanapy w platformę ładunkową przy pomocy jednego ruchu.

Jeśli interesują więc Państwa bezawaryjne, bezpieczne i wygodne pojazdy dla niepełnosprawnych, to model Melex 329 N.CAR z pewnością spełni Państwa oczekiwania.

Podsumowanie

Funkcjonalne i bezpieczne pojazdy elektryczne dla niepełnosprawnych to inwestycja, którą powinny rozważyć przedsiębiorstwa i instytucje pragnące zagwarantować dogodne warunki do przemieszczania się swoim pracownikom i klientom z niepełnosprawnościami. W roli takiego pojazdu znakomicie sprawdzi się nasz oryginalny model Melex 329 N.CAR. Umożliwia on komfortowy i bezpieczny transport osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim oraz nawet czterech innych pasażerów. Co ważne, tym pojazdem można bez rejestracji poruszać się po drogach publicznych – wystarczą do tego ubezpieczenie OC oraz prawo jazdy kategorii B u kierowcy, który ukończył 18 lat. Warto także podkreślić, że Melex 329 N.CAR został wyposażony w szereg udogodnień zapewniających płynną, wygodną jazdę, takich jak np. wielowahaczowe zawieszenie kół przednich, a przy tym jest bardzo intuicyjny w obsłudze.

Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów dotyczących tego modelu.