BUDOWA MELEXA – EKOLOGICZNE ROZWIĄZANIA NA DRODZE DO ZRÓWNOWAŻONEJ MOBILNOŚCI

March 12, 2024

3911 las wood

Pojazdy marki Melex słyną ze swojej funkcjonalności i wyjątkowej zwinności. W przypadku wielu modeli Melex wymiary pojazdu można określić mianem kompaktowych, dzięki czemu doskonale sprawdzają się one, tam gdzie przestrzeń do poruszania się jest ograniczona i eliminuje możliwość korzystania z innych środków transportu. Budowa Melexa zapewnia mu jednak nie tylko zdolność do manewrowania w wąskich uliczkach czy alejkach. Z uwagi na elektryczny napęd charakteryzuje go bezemisyjność, która pozwala na korzystanie z niego w miejscach, gdzie nie mają dostępu pojazdy spalinowe. Pojazdy Melex wyróżnia znacznie więcej atutów – jeśli są Państwo ciekawi, dlaczego warto zwrócić uwagę na nasze rozwiązania, to zachęcamy do lektury tego artykułu.

Melex – ekologiczne pojazdy o szerokiej gamie zastosowań

Melexy to pojazdy polskiej produkcji, które od lat cieszą się znakomitą renomą na całym świecie. Nasza szeroka flota pojazdów stanowi obecnie niekwestionowany symbol ekologicznej mobilności. Współczesne wersje pojazdów Melex są podzielone na kilka kategorii ze względu na ich przeznaczenie. Przygotowana przez nas oferta obejmuje pojazdy elektryczne:

  • osobowe homologowane,
  • osobowe wolnobieżne,
  • bagażowe homologowane,
  • bagażowe bez homologacji,
  • specjalne homologowane,
  • specjalne bez homologacji.

Co łączy te różnorodne modele? To ich elektryczny napęd, który sprawia, że eksploatacja pojazdów Melex jest nie tylko ekonomiczna, ale i przyjazna dla środowiska naturalnego.

Budowa Melexa – kompaktowe wymiary i wysoka jakość wyposażenia

Charakteryzujące pojazdy Melex wymiary zapewniające mu kompaktowość i zwinność to bez wątpienia ich duża zaleta. Mimo że są mniejsze od przeciętnego samochodu, oferują bardzo dużą przestrzeń dla pasażerów i ładunku. To właśnie ich niewielkie rozmiary czynią je świetnymi środkami transportu w ciasnych przestrzeniach, takich jak hale magazynowe, alejki parkowe czy wąskie uliczki miejskie.

Bardzo ważną kwestię w kontekście zagadnienia, jakim jest budowa Melexa, stanowi wysoka jakość zastosowanego wyposażenia. Dzięki trwałości i funkcjonalności zarówno elementów stanowiących wyposażenie standardowe, jak i tych dostępnych w roli wyposażenia opcjonalnego, pojazdy Melex mogą służyć swoim użytkownikom przez wiele lat. Co istotne, w naszej firmie zapewniamy klientom gwarancyjny i pogwarancyjny (odpłatny) serwis Melex, dzięki czemu mają oni pewność, że naprawą ewentualnych usterek zajmą się doświadczeni specjaliści mający dostęp do certyfikowanych części.

Melex – wymiary i dane techniczne

O liczbie potencjalnych zastosowań Melexów świadczy chociażby różnorodność modeli dostępnych w naszym katalogu. W ofercie można znaleźć m.in. pojazdy osobowe przeznaczone dla od 4 do 8 osób, a także pojazdy bagażowe o ładowności od 150 kg aż do imponujących 1250 kg. Dostępna jest u nas także szeroka gama specjalistycznych pojazdów, wśród których wyróżnić można m.in. ambulans, śmieciarkę czy karawany pogrzebowe. Cechujące konkretny Melex wymiary zależą oczywiście m.in. od modelu pojazdu, jednak w większości przypadków są one na tyle kompaktowe, by umożliwiać swobodne manewrowanie nawet na niewielkiej przestrzeni.

Dwiema innymi kwestiami, które warto w tym miejscu poruszyć, są prędkość maksymalna i zasięg Melexa. W przypadku wolnobieżnych pojazdów Melex prędkość maksymalna wynosi 25 km/h, podczas gdy modele homologowane mogą osiągać jeszcze wyższe prędkości. W przypadku naszego najszybszego aktualnie modelu Melex N.50 FIRST jest to aż 50 km/h. Jeśli mowa natomiast o kwestii, jaką jest zasięg Melexa, to w przypadku większości naszych modeli można nimi przejechać nawet 130 km bez konieczności ładowania baterii.

Producent pojazdów elektrycznych Melex jest prawdziwym pionierem na rynku. Oferuje modele dostosowane do różnych potrzeb – od pojazdów przeznaczonych do wygodnego przewozu osób, przez dedykowane transportowi ciężkich ładunków, po modele specjalne, takie jak np. wózki golfowe. Ekologiczny napęd, kompaktowe wymiary, atrakcyjna prędkość maksymalna oraz dobry zasięg Melexa sprawiają, że jest on atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych pojazdów spalinowych.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.