O nas

melex hq

  

 Firma MELEX Sp. z o.o. to międzynarodowy sukces. Produkowane przez pół wieku pojazdy zdążyły zyskać na tyle dużą popularność, że nazwa MELEX stała się synonimem po znany na całym świecie producent pojazdów elektrycznych. Nasza bogata tradycja, historia i doświadczenie zaowocowały uznaniem klientów oraz licznymi nagrodami i wyróżnieniami jak Diamenty Forbesa, Qltowa Marka, TERAZ POLSKA czy Gospodarcza Nagroda Prezydenta RP w kategorii Międzynaroroduktu w całym segmencie rynku pojazdów elektrycznych. W 2021 roku obchodziliśmy 50-lecie działalności firmy. Naszym atutem jest customizing- każdy model dostosowujemy do indywidualnych wymagań klienta. Marka MELEX jest synonimem produktów najwyższej jakości oraz nowoczesnych rozwiązań technologicznych, co potwierdzają certyfikaty ISO 9001 oraz ISO 14001. Pojazdy Melex posiadają europejską homologację w kategorii L7e, która pozwala na poruszanie się po drogach publicznych. W Polsce obowiązuje przepis o pojazdach wolnobieżnych - w przypadku większości produkowanych przez nas modeli nie ma obowiązku rejestracji. Nasza firma stawia na rozwój dlatego cały czas rozbudowujemy sieć dealerów i wprowadzamy do produkcji seryjnej nowe modele.   


          
MELEX to wszechstronny producent pojazdów elektrycznych, posiadający w ofercie ponad 100 różnych modeli, które można wykorzystywać z powodzeniem w niemal wszystkich branżach. Mogą przewozić od 4-ch do 8-miu osób i ładunki od 250 do 1 250 kg. Korzystają z nich zakłady przemysłowe, centra logistyczne, supermarkety, samorządy, służby komunalne, firmy turystyczne, lotniska, dworce kolejowe i autobusowe, hotele, ośrodki SPA, restauracje, kwatery agroturystyczne, szpitale, sanatoria, obiekty sportowe i rekreacyjne, stadiony, pola golfowe, policja, służby leśne i miejskie, straże graniczne, placówki pocztowe, szkoły, przedszkola, żłobki, ogrody zoologiczne i botaniczne, a także rolnicy czy leśnicy. Nasze pojazdy bardzo dobrze sprawdzają się również w zamkniętych dla ruchu strefach jak miejskie starówki, parki i rezerwaty przyrody czy przy obsłudze cmentarzy.

          W 2009 roku zadebiutowała seria pojazdów o nazwie N.CAR (3XX). Szereg nowych rozwiązań technicznych jak wielowahaczowe zawieszenie poprawiające komfort jazdy, bezobsługowy silnik prądu zmiennego, komputer pokładowy, gdzie na jednym wyświetlaczu można śledzić informacje jak stan rozładowania baterii, prędkość, pokonany dystans i dystans do pokonania oraz zmieniona w stosunku do starszych modeli nowoczesna stylistyka sprawiły, że modele z tej serii bardzo szybko zyskały uznanie wśród klientów. Przyczyniło się to w znacznym stopniu do rozszerzenia dostępnej gamy pojazdów. W 2015 zaprezentowano pierwsze modele z udoskonaloną konstrukcją z kolejnej linii N.CLASSIC (4XX), nawiązujące w stylistyce do pierwszych produkowanych przez MELEX pojazdów. Model Face Lifting z kontenerem do wywożenia odpadów to odpowiedź na zapotrzebowanie samorządów i służb komunalnych. Pojazd jest wyposażony w wywrotkę, którą można opróżnić wprost do standardowego kontenera na odpady. Melex z mobilnym systemem hydroforowym może być wykorzystany do dezynfekcji, mycia czy podlewania. Aktualnie trwają prace nad prototypem modelu z napędem elektrycznym N.TRUCK o maksymalnej ładowności do 2-ch ton, który będą charakteryzowały parametry, niedostępne w innych tego typu modelach na świecie. Na tym jednak nie koniec nowości, bo dział techniczny stale pracuje nad nowymi modelami i specjalistycznymi wersjami obecnie produkowanych pojazdów elektrycznych. W trakcie testów i procesu homologacji jest kolejna, jubileuszowa linia pojazdów kabinowych. Linia N.50 to kolejna niespodzianka zaproponowana przez naszą firmę.

3 kolowiec

1970

Opracowanie w Zakładzie Doświadczalnym w Mielcu (wydział mieleckiej fabryki samolotów WSK Mielec) na podstawie wymagań importera z USA dokumentacji technicznej i wysłanie celem wykonania prób partii 10 szt. pojazdów elektrycznych Melex.

melex targi

1971

Początek produkcji seryjnej pojazdów elektrycznych Melex w nowo utworzonym wydziale fabryki samolotów WSK Mielec.

poczta Szwecja

Lata 80-te

Embargo USA - spadek sprzedaży na rynek amerykański. Poszukiwanie nowych klientów, dywersyfikacja produktu.

 

 

 

1993 2

1993

Proces prywatyzacji w Polsce. Początek działalności Melex jako osobnej firmy. Rozwój pojazdów elektrycznych użytkowych.

 

2009 1

2009

Wprowadzenie do produkcji nowej linii pojazdów z linii N.CAR (3XX).

 

2014 1

2014

Wprowadzenie do produkcji nowej linii pojazdów z linii N.CLASSIC (4XX).

 

2009 2

2018

Wprowadzenie modeli N.CAR po faceliftingu

granat

2019

Zmiana brandingu i identyfikacji wizualnej firmy Melex.

1

2021

50. rocznica powstania firmy Melex i rozpoczęcie seryjnej produkcji pojazdów N.50 i N.Truck.

DSCF3130

2021

Garia przejmuje Melex

club car vector logo

2022

Club Car przejmuje firmę Garia & Melex