Firma MELEX Sp. z o.o. to międzynarodowy sukces. Produkowane przez pół wieku pojazdy zdążyły zyskać na tyle dużą popularność, że nazwa MELEX stała się synonimem po znany na całym świecie producent pojazdów elektrycznych. Nasza bogata tradycja, historia i doświadczenie zaowocowały uznaniem klientów oraz licznymi nagrodami i wyróżnieniami jak Diamenty Forbesa, Qltowa Marka, TERAZ POLSKA czy Gospodarcza Nagroda Prezydenta RP w kategorii Międzynaroroduktu w całym segmencie rynku pojazdów elektrycznych. W 2021 roku obchodziliśmy 50-lecie działalności firmy. Naszym atutem jest customizing- każdy model dostosowujemy do indywidualnych wymagań klienta. Marka MELEX jest synonimem produktów najwyższej jakości oraz nowoczesnych rozwiązań technologicznych, co potwierdzają certyfikaty ISO 9001 oraz ISO 14001. Pojazdy Melex posiadają europejską homologację w kategorii L7e, która pozwala na poruszanie się po drogach publicznych. W Polsce obowiązuje przepis o pojazdach wolnobieżnych - w przypadku większości produkowanych przez nas modeli nie ma obowiązku rejestracji. Nasza firma stawia na rozwój dlatego cały czas rozbudowujemy sieć dealerów i wprowadzamy do produkcji seryjnej nowe modele.   


         
MELEX to wszechstronny producent pojazdów elektrycznych, posiadający w ofercie ponad 100 różnych modeli, które można wykorzystywać z powodzeniem w niemal wszystkich branżach. Mogą przewozić od 4-ch do 8-miu osób i ładunki od 250 do 1 250 kg. Korzystają z nich zakłady przemysłowe, centra logistyczne, supermarkety, samorządy, służby komunalne, firmy turystyczne, lotniska, dworce kolejowe i autobusowe, hotele, ośrodki SPA, restauracje, kwatery agroturystyczne, szpitale, sanatoria, obiekty sportowe i rekreacyjne, stadiony, pola golfowe, policja, służby leśne i miejskie, straże graniczne, placówki pocztowe, szkoły, przedszkola, żłobki, ogrody zoologiczne i botaniczne, a także rolnicy czy leśnicy. Nasze pojazdy bardzo dobrze sprawdzają się również w zamkniętych dla ruchu strefach jak miejskie starówki, parki i rezerwaty przyrody czy przy obsłudze cmentarzy.

          W 2009 roku zadebiutowała seria pojazdów o nazwie N.CAR (3XX). Szereg nowych rozwiązań technicznych jak wielowahaczowe zawieszenie poprawiające komfort jazdy, bezobsługowy silnik prądu zmiennego, komputer pokładowy, gdzie na jednym wyświetlaczu można śledzić informacje jak stan rozładowania baterii, prędkość, pokonany dystans i dystans do pokonania oraz zmieniona w stosunku do starszych modeli nowoczesna stylistyka sprawiły, że modele z tej serii bardzo szybko zyskały uznanie wśród klientów. Przyczyniło się to w znacznym stopniu do rozszerzenia dostępnej gamy pojazdów. W 2015 zaprezentowano pierwsze modele z udoskonaloną konstrukcją z kolejnej linii N.CLASSIC (4XX), nawiązujące w stylistyce do pierwszych produkowanych przez MELEX pojazdów. Model Face Lifting z kontenerem do wywożenia odpadów to odpowiedź na zapotrzebowanie samorządów i służb komunalnych. Pojazd jest wyposażony w wywrotkę, którą można opróżnić wprost do standardowego kontenera na odpady. Melex z mobilnym systemem hydroforowym może być wykorzystany do dezynfekcji, mycia czy podlewania. Aktualnie trwają prace nad prototypem modelu z napędem elektrycznym N.TRUCK o maksymalnej ładowności do 2-ch ton, który będą charakteryzowały parametry, niedostępne w innych tego typu modelach na świecie. Na tym jednak nie koniec nowości, bo dział techniczny stale pracuje nad nowymi modelami i specjalistycznymi wersjami obecnie produkowanych pojazdów elektrycznych. W trakcie testów i procesu homologacji jest kolejna, jubileuszowa linia pojazdów kabinowych. Linia N.50 to kolejna niespodzianka zaproponowana przez naszą firmę.

I confirm processing of my IP address and browser technical parameters to optimize the content of our websites pages and adapt them to users preferences. More information in Privacy policy.

Zapisano