WYJAŚNIAMY: KTÓRE POJAZDY MUSISZ REJESTROWAĆ, A KTÓRE NIE?

March 12, 2024

341 N.CAR city 2

Pojazdy elektryczne Melex mogą poruszać się po drodze publicznej nawet bez homologacji! Wyjaśniamy, jakie pojazdy podlegają rejestracji, a które jej nie potrzebują. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i przekonania się, kiedy warto wybrać pojazd elektryczny z homologacją, a kiedy nie będzie ona konieczna.

Melex – jakie pojazdy podlegają rejestracji?

Wbrew pozorom klasyfikacja Meleksów z homologacją i bez homologacji jest bardzo prosta. Pojazdy podlegające rejestracji, czyli takie, które muszą posiadać homologację to te, które rozwijają prędkość powyżej 25 km/h.W naszej ofercie dostępne są różne pojazdy użytkowe, rekreacyjne i specjalistyczne z homologacją.

Jakie pojazdy nie podlegają rejestracji?

Czy wiedzą Państwo, że w Polsce pojazdami Melex bez homologacji można poruszać się po drogach publicznych? Zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym, pojazdy wolnobieżne, takie jak Melex bez homologacji, są dopuszczone do ruchu bez obowiązku rejestracji, pod warunkiem spełnienia określonych wymagań technicznych określonych w art. 66 tej ustawy. Przepis ten stanowi o warunkach technicznych pojazdów, które muszą być spełnione, aby pojazdy takie mogły swobodnie uczestniczyć w ruchu drogowym. Jakie pojazdy nie podlegają obowiązkowi rejestracji? W praktyce Meleksy, których osiągi nie przekraczają 25 km/h, mogą być użytkowane bez konieczności rejestracji. W naszym asortymencie znajdują się różnorodne wolnobieżne pojazdy niewymagające rejestracji, w tym modele: osobowe, bagażowe i specjalne.

Rejestracja pojazdów – jak wygląda ta procedura w przypadku pojazdów Melex?

Homologacja pojazdów i wszystkie formalności z nią związane mogą być problematyczne. W praktyce zdarza się, że wiele modeli nie spełnia warunków do zdobycia homologacji. Inaczej jest w przypadku pojazdów Melex.

W ofercie Melex dostępne są pojazdy z homologacją. To znaczy, że spełniają wszystkie wymagania i standardy określone w procedurze homologacji. W takim przypadku nie ma już potrzeby samodzielnego uzyskiwania świadectwa homologacji typu pojazdu, ponieważ przeprowadziliśmy już wszystkie odpowiednie testy i zrealizowaliśmy niezbędne procedury.

Najistotniejszą informacją jest jednak to, że według przepisów polskiego prawa Meleksami bez homologacji można poruszać się również po drogach publicznych, co dodatkowo zwiększa ich atrakcyjność. Warto więc zapoznać się z pełnią naszej oferty, w której znajdują się różnego rodzaju pojazdy elektryczne czterokołowe. Co istotne, nasza firma oferuje klientom customizing wybranego pojazdu, czyli jego dostosowanie do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.