POJAZDY ELEKTRYCZNE A ILOŚĆ MIEJSC - GDZIE SIĘ SPRAWDZĄ?

March 12, 2024

463H Santorini

Liczne zalety pojazdów elektrycznych Melex sprawiają, że znajdują one zastosowanie w wielu instytucjach oraz firmach z różnych branż. Jako renomowany polski producent pojazdów elektrycznych zapewniamy Klientom bardzo szeroką ofertę, co może skłaniać do zastanowienia się nad tym, czym kierować się podczas wyboru danego modelu pojazdu Melex, aby być później usatysfakcjonowanym z zakupu. Jednym z istotnych kryteriów, które koniecznie trzeba uwzględnić, jest liczba miejsc oferowana przez dany pojazd. Dlatego w dzisiejszym artykule wyjaśniamy między innymi: jakie pojazdy elektryczne Melex oferujemy oraz jak liczba miejsc w pojeździe wpływa na obszar jego zastosowań.

 

Jakie pojazdy elektryczne można znaleźć w ofercie Melex?

Cechą, która bez wątpienia wyróżnia naszą firmę, jest bogata, różnorodna oferta. Dostępne w niej pojazdy elektryczne można klasyfikować na różne sposoby – podstawowy podział obejmuje:

 

pojazdy osobowe z homologacją,

pojazdy osobowe bez homologacji,

pojazdy bagażowe z homologacją,

pojazdy bagażowe bez homologacji,

pojazdy specjalne z homologacją,

pojazdy specjalne bez homologacji.

Do skategoryzowania produktów Melex możemy zastosować także inne kryteria, w tym interesujący nas dzisiaj aspekt liczby miejsc w pojeździe. Na bazie tego możemy wyróżnić takie produkty jak m.in.:

 

pojazd elektryczny Melex 2-osobowy,

pojazd elektryczny Melex 4-osobowy,

pojazd elektryczny Melex 6-osobowy,

pojazd elektryczny Melex 8-osobowy.

Jakie zastosowania mają pojazdy z poszczególnych grup? Przyjrzyjmy się temu, gdzie mogą zostać wykorzystane pojazdy Melex przeznaczone dla 2, 4, 6 i 8 osób.

 

Pojazd Melex 2-osobowy – jakie ma zastosowania?

Zacznijmy od omówienia pojazdów przeznaczonych dla najmniejszej liczby osób, czyli tych, które oferują dwa miejsca do siedzenia. Jakie pojazdy elektryczne czterokołowe można wśród nich wyróżnić?

 

Pojazd Melex 2-osobowy doskonale sprawdza się przede wszystkim w roli pojazdu transportowego. Konstrukcja modeli bagażowych, uwzględniająca zaledwie dwa dostępne miejsca dla pasażerów, skupia się przede wszystkim na zapewnieniu dużej ładowności. Dzięki temu można wygodnie i bezpiecznie przewozić nawet bardzo ciężki towar np. na terenie hali magazynowej czy produkcyjnej. Warto podkreślić, że w kategorii transportowej Klient może znaleźć zarówno pojazd elektryczny 2-osobowy Melex z homologacją, zdolny do rozwinięcia prędkości do 50 km/h, jak i pojazd Melex 2-osobowy bez homologacji, wyposażony w pakę, jeżdżący z prędkością do 25 km/h. Co istotne, nasze pojazdy bagażowe można doposażyć w wiele dodatkowych akcesoriów, które umożliwiają jeszcze lepsze dostosowanie ich do wymagań danej firmy.

 

Wśród pojazdów elektrycznych Melex dla dwóch osób ważne miejsce zajmują również nowoczesne wózki golfowe. Sięgają po nie miłośnicy sportu, którzy cenią sobie wygodę na polu golfowym i sprawne przemieszczanie się od punktu do punktu. Nasze wózki do gry w golfa zapewniają nie tylko uchwyty na piłeczki czy torby golfowe, ale także różnorodne opcjonalne akcesoria, w tym np. automat do mycia kijów i piłek. Klienci mogą się zaopatrzyć u nas zarówno w pojazd przeznaczony wyłącznie na pole golfowe, jak i taki, którym mogą poruszać się po drogach publicznych.

 

Poruszając temat dwuosobowych pojazdów produkowanych przez naszą firmę z Mielca, nie sposób nie wspomnieć również o wielu innych pojazdach specjalnych. W naszej ofercie mamy modele dostosowane do potrzeb m.in.:

 

służb komunalnych,

Straży Pożarnej,

zakładów pogrzebowych (karawany).

Dodatkowo warto wspomnieć także o wyjątkowym pojeździe trzyosobowym Melex, czyli ambulansie, który poza przewozem trzech osób umożliwia także bezpieczny transport pacjenta na noszach.

 

Pojazd Melex 4-osobowy – gdzie może się sprawdzić?

W wielu przedsiębiorstwach istnieje potrzeba, aby zakupiony pojazd posiadający napęd na prąd elektryczny zapewniał użytkownikom cztery miejsca do siedzenia. Postanowiliśmy wyjść tym oczekiwaniom naprzeciw i przygotowaliśmy obszerny katalog pojazdów spełniających ten wymóg. Gdzie może się sprawdzić pojazd elektryczny 4-osobowy Melex?

 

Pierwszym obszarem zastosowań pojazdów na akumulator Melex dla 4 osób jest turystyka. Nieduże i zwinne pojazdy z tej grupy umożliwiają sprawne poruszanie się po wąskich uliczkach zabytkowych dzielnic miast. Co więcej, ze względu na ekologiczny napęd, można nimi przemieszczać się w miejscach, gdzie zakazane jest użycie pojazdów z silnikami spalinowymi. Zalety, jakimi charakteryzuje się pasażerski pojazd elektryczny 4-osobowy Melex, sprawiają, że znajduje on zastosowanie także m.in.:

 

w parkach,

na terenie obiektów sportowych,

na lotniskach,

w centrach logistycznych,

w halach magazynowych i produkcyjnych,

w hotelach i ośrodkach wypoczynkowych.

Z naszych specjalnych rozwiązań dla czterech osób korzystają Klienci, których interesują niezawodne pojazdy elektryczne dla osób niepełnosprawnych. Na szczególne wyróżnienie zasługuje model Melex 329 N.CAR stworzony z myślą o osobach poruszających się na wózkach inwalidzkich. Umożliwia on bezpieczny transport jednej osoby na wózku oraz czterech innych pasażerów.

 

Czteroosobowych pojazdów Melex nie zabrakło również w kategorii transportowej. Można u nas zamówić m.in. model Melex 464 z serii N.CLASSIC, który poza czterema siedzeniami oferuje także pojemną skrzynię mogącą pomieścić ładunek do 250 kg.

 

Do czego można wykorzystać pojazd Melex 6-osobowy?

Możliwość komfortowego przetransportowania nawet sześciu osób to funkcjonalność, którą ceni wiele instytucji oraz przedsiębiorców. Wolnobieżny pojazd Melex 6-osobowy jest wykorzystywany między innymi:

 

w obiektach sportowych,

w zabytkowych częściach miast,

w parkach,

w hotelach i ośrodkach wypoczynkowych.

Klient może się u nas wyposażyć np. w model Melex N.CAR 366 zapewniający możliwość przerobienia ostatniego podwójnego siedzenia na platformę do przewożenia ładunków oraz wyposażony w rozwiązania pozwalające na przyjemną jazdę nawet w trakcie deszczu.

 

Pojazd Melex 8-osobowy – idealna opcja dla firm z branży turystycznej

W ofercie Melex znalazły się również unikalne pojazdy turystyczne przeznaczone do przewozu aż 8 osób. To wymarzone rozwiązanie dla hoteli oraz firm działających w branży turystycznej, które chcą zapewnić swoim Klientom przyjemną przejażdżkę po okolicy lub zabytkowych częściach miasta. Każdy pojazd Melex 8-osobowy wyposażono w wygodne siedzenia oraz specjalne zawieszenie niwelujący drgania powstające podczas jazdy po nierównej nawierzchni. Dzięki zastosowaniu w pojazdach z tej grupy napęd elektrycznego, sprawia, że można się nimi poruszać po parkach i rezerwatach przyrody, zapewniając użytkownikom komfortowe warunki do zachwycania się pięknem natury.

 

Na szczególną uwagę wśród pojazdów Melex 8-osobowych zasługuje przyczepa pasażerska dopasowana do jazdy z 6-osobowym modelem pasażerskim 466 N.CLASSIC. Takie połączenie pozwala na transport aż 14 osób, co daje przedsiębiorstwom turystycznym i właścicielom obiektów rekreacyjnych jeszcze większe możliwości. Należy przy tym zaznaczyć, że tą przyczepą nie można poruszać się po drogach publicznych.

 

Podsumowanie

Podczas wyboru pojazdu elektrycznego należy zwrócić uwagę na wiele istotnych czynników. Jednym z tych, które koniecznie trzeba rozważyć, jest liczba miejsc dla pasażerów. Jest to bez wątpienia kluczowa cecha, która wpływa w dużym stopniu na potencjalny obszar wykorzystania takiego produktu. Wybierając pojazd elektryczny 2-osobowy Melex, Klient może wyposażyć się m.in. w pojazd transportowy do użytku przemysłowego, wózek golfowy lub pojazd specjalny stworzony w roli pojazdu komunalnego, strażackiego lub karawanu pogrzebowego. Dostępny jest u nas także trzyosobowy ambulans z miejscem na nosze, czterosobowe pojazdy pasażerskie (w tym pojazd umożliwiający przewóz osób na wózku inwalidzkim) lub transportowe, a także sześcio- i ośmioosobowe pojazdy turystyczne. Co więcej, każdy z naszych modeli można wzbogacić o różne opcjonalne akcesoria, rozwiązania i zabudowy, a także poddać pełnemu procesowi customizingu, pozwalającego na dostosowanie pojazdu do wizji Klienta.

 

Zachęcamy do kontaktu z działem sprzedaży Melex – nasi specjaliści pomogą Państwu na każdym etapie wyboru pojazdu, dzięki czemu dostarczymy Państwu produkt, który okaże się maksymalnie zoptymalizowany i dostosowany do oczekiwań.

Liczne zalety pojazdów elektrycznych Melex sprawiają, że znajdują one zastosowanie w wielu instytucjach oraz firmach z różnych branż. Jako renomowany polski producent pojazdów elektrycznych zapewniamy Klientom bardzo szeroką ofertę, co może skłaniać do zastanowienia się nad tym, czym kierować się podczas wyboru danego modelu pojazdu Melex, aby być później usatysfakcjonowanym z zakupu. Jednym z istotnych kryteriów, które koniecznie trzeba uwzględnić, jest liczba miejsc oferowana przez dany pojazd. Dlatego w dzisiejszym artykule wyjaśniamy między innymi: jakie pojazdy elektryczne Melex oferujemy oraz jak liczba miejsc w pojeździe wpływa na obszar jego zastosowań.

Jakie pojazdy elektryczne można znaleźć w ofercie Melex?

Cechą, która bez wątpienia wyróżnia naszą firmę, jest bogata, różnorodna oferta. Dostępne w niej pojazdy elektryczne można klasyfikować na różne sposoby – podstawowy podział obejmuje:

 • pojazdy osobowe z homologacją,
 • pojazdy osobowe bez homologacji,
 • pojazdy bagażowe z homologacją,
 • pojazdy bagażowe bez homologacji,
 • pojazdy specjalne z homologacją,
 • pojazdy specjalne bez homologacji.

Do skategoryzowania produktów Melex możemy zastosować także inne kryteria, w tym interesujący nas dzisiaj aspekt liczby miejsc w pojeździe. Na bazie tego możemy wyróżnić takie produkty jak m.in.:

 • pojazd elektryczny Melex 2-osobowy,
 • pojazd elektryczny Melex 4-osobowy,
 • pojazd elektryczny Melex 6-osobowy,
 • pojazd elektryczny Melex 8-osobowy.

Jakie zastosowania mają pojazdy z poszczególnych grup? Przyjrzyjmy się temu, gdzie mogą zostać wykorzystane pojazdy Melex przeznaczone dla 2, 4, 6 i 8 osób.

Pojazd Melex 2-osobowy – jakie ma zastosowania?

Zacznijmy od omówienia pojazdów przeznaczonych dla najmniejszej liczby osób, czyli tych, które oferują dwa miejsca do siedzenia. Jakie pojazdy elektryczne czterokołowe można wśród nich wyróżnić?

Pojazd Melex 2-osobowy doskonale sprawdza się przede wszystkim w roli pojazdu transportowego. Konstrukcja modeli bagażowych, uwzględniająca zaledwie dwa dostępne miejsca dla pasażerów, skupia się przede wszystkim na zapewnieniu dużej ładowności. Dzięki temu można wygodnie i bezpiecznie przewozić nawet bardzo ciężki towar np. na terenie hali magazynowej czy produkcyjnej. Warto podkreślić, że w kategorii transportowej Klient może znaleźć zarówno pojazd elektryczny 2-osobowy Melex z homologacją, zdolny do rozwinięcia prędkości do 50 km/h, jak i pojazd Melex 2-osobowy bez homologacji, wyposażony w pakę, jeżdżący z prędkością do 25 km/h. Co istotne, nasze pojazdy bagażowe można doposażyć w wiele dodatkowych akcesoriów, które umożliwiają jeszcze lepsze dostosowanie ich do wymagań danej firmy.

Wśród pojazdów elektrycznych Melex dla dwóch osób ważne miejsce zajmują również nowoczesne wózki golfowe. Sięgają po nie miłośnicy sportu, którzy cenią sobie wygodę na polu golfowym i sprawne przemieszczanie się od punktu do punktu. Nasze wózki do gry w golfa zapewniają nie tylko uchwyty na piłeczki czy torby golfowe, ale także różnorodne opcjonalne akcesoria, w tym np. automat do mycia kijów i piłek. Klienci mogą się zaopatrzyć u nas zarówno w pojazd przeznaczony wyłącznie na pole golfowe, jak i taki, którym mogą poruszać się po drogach publicznych.

Poruszając temat dwuosobowych pojazdów produkowanych przez naszą firmę z Mielca, nie sposób nie wspomnieć również o wielu innych pojazdach specjalnych. W naszej ofercie mamy modele dostosowane do potrzeb m.in.:

 • służb komunalnych,
 • Straży Pożarnej,
 • zakładów pogrzebowych (karawany).

Dodatkowo warto wspomnieć także o wyjątkowym pojeździe trzyosobowym Melex, czyli ambulansie, który poza przewozem trzech osób umożliwia także bezpieczny transport pacjenta na noszach.

Pojazd Melex 4-osobowy – gdzie może się sprawdzić?

W wielu przedsiębiorstwach istnieje potrzeba, aby zakupiony pojazd posiadający napęd na prąd elektryczny zapewniał użytkownikom cztery miejsca do siedzenia. Postanowiliśmy wyjść tym oczekiwaniom naprzeciw i przygotowaliśmy obszerny katalog pojazdów spełniających ten wymóg. Gdzie może się sprawdzić pojazd elektryczny 4-osobowy Melex?

Pierwszym obszarem zastosowań pojazdów na akumulator Melex dla 4 osób jest turystyka. Nieduże i zwinne pojazdy z tej grupy umożliwiają sprawne poruszanie się po wąskich uliczkach zabytkowych dzielnic miast. Co więcej, ze względu na ekologiczny napęd, można nimi przemieszczać się w miejscach, gdzie zakazane jest użycie pojazdów z silnikami spalinowymi. Zalety, jakimi charakteryzuje się pasażerski pojazd elektryczny 4-osobowy Melex, sprawiają, że znajduje on zastosowanie także m.in.:

 • w parkach,
 • na terenie obiektów sportowych,
 • na lotniskach,
 • w centrach logistycznych,
 • w halach magazynowych i produkcyjnych,
 • w hotelach i ośrodkach wypoczynkowych.

Z naszych specjalnych rozwiązań dla czterech osób korzystają Klienci, których interesują niezawodne pojazdy elektryczne dla osób niepełnosprawnych. Na szczególne wyróżnienie zasługuje model Melex 329 N.CAR stworzony z myślą o osobach poruszających się na wózkach inwalidzkich. Umożliwia on bezpieczny transport jednej osoby na wózku oraz czterech innych pasażerów.

Czteroosobowych pojazdów Melex nie zabrakło również w kategorii transportowej. Można u nas zamówić m.in. model Melex 464 z serii N.CLASSIC, który poza czterema siedzeniami oferuje także pojemną skrzynię mogącą pomieścić ładunek do 250 kg.

Do czego można wykorzystać pojazd Melex 6-osobowy?

Możliwość komfortowego przetransportowania nawet sześciu osób to funkcjonalność, którą ceni wiele instytucji oraz przedsiębiorców. Wolnobieżny pojazd Melex 6-osobowy jest wykorzystywany między innymi:

 • w obiektach sportowych,
 • w zabytkowych częściach miast,
 • w parkach,
 • w hotelach i ośrodkach wypoczynkowych.

Klient może się u nas wyposażyć np. w model Melex N.CAR 366 zapewniający możliwość przerobienia ostatniego podwójnego siedzenia na platformę do przewożenia ładunków oraz wyposażony w rozwiązania pozwalające na przyjemną jazdę nawet w trakcie deszczu.

Pojazd Melex 8-osobowy – idealna opcja dla firm z branży turystycznej

W ofercie Melex znalazły się również unikalne pojazdy turystyczne przeznaczone do przewozu aż 8 osób. To wymarzone rozwiązanie dla hoteli oraz firm działających w branży turystycznej, które chcą zapewnić swoim Klientom przyjemną przejażdżkę po okolicy lub zabytkowych częściach miasta. Każdy pojazd Melex 8-osobowy wyposażono w wygodne siedzenia oraz specjalne zawieszenie niwelujący drgania powstające podczas jazdy po nierównej nawierzchni. Dzięki zastosowaniu w pojazdach z tej grupy napęd elektrycznego, sprawia, że można się nimi poruszać po parkach i rezerwatach przyrody, zapewniając użytkownikom komfortowe warunki do zachwycania się pięknem natury.

Na szczególną uwagę wśród pojazdów Melex 8-osobowych zasługuje przyczepa pasażerska dopasowana do jazdy z 6-osobowym modelem pasażerskim 466 N.CLASSIC. Takie połączenie pozwala na transport aż 14 osób, co daje przedsiębiorstwom turystycznym i właścicielom obiektów rekreacyjnych jeszcze większe możliwości. Należy przy tym zaznaczyć, że tą przyczepą nie można poruszać się po drogach publicznych.

Podsumowanie

Podczas wyboru pojazdu elektrycznego należy zwrócić uwagę na wiele istotnych czynników. Jednym z tych, które koniecznie trzeba rozważyć, jest liczba miejsc dla pasażerów. Jest to bez wątpienia kluczowa cecha, która wpływa w dużym stopniu na potencjalny obszar wykorzystania takiego produktu. Wybierając pojazd elektryczny 2-osobowy Melex, Klient może wyposażyć się m.in. w pojazd transportowy do użytku przemysłowego, wózek golfowy lub pojazd specjalny stworzony w roli pojazdu komunalnego, strażackiego lub karawanu pogrzebowego. Dostępny jest u nas także trzyosobowy ambulans z miejscem na nosze, czterosobowe pojazdy pasażerskie (w tym pojazd umożliwiający przewóz osób na wózku inwalidzkim) lub transportowe, a także sześcio- i ośmioosobowe pojazdy turystyczne. Co więcej, każdy z naszych modeli można wzbogacić o różne opcjonalne akcesoria, rozwiązania i zabudowy, a także poddać pełnemu procesowi customizingu, pozwalającego na dostosowanie pojazdu do wizji Klienta.

Zachęcamy do kontaktu z działem sprzedaży Melex – nasi specjaliści pomogą Państwu na każdym etapie wyboru pojazdu, dzięki czemu dostarczymy Państwu produkt, który okaże się maksymalnie zoptymalizowany i dostosowany do oczekiwań.