POJAZD ELEKTRYCZNY TRANSPORTOWY – JAKIE SĄ JEGO ZASTOSOWANIA?

March 12, 2024

brijuni 2

Nowoczesny pojazd elektryczny transportowy to produkt, który znajduje zastosowanie w przedsiębiorstwach i instytucjach z wielu branż. Dzięki dużej ładowności pozwala on na wygodny przewóz różnego rodzaju obciążenia, w postaci np. ciężkich ładunków znajdujących się na terenie hali magazynowej. W dalszej części artykułu wyjaśniamy między innymi: co to jest pojazd elektryczny transportowy, co uznaje się za jego najistotniejsze zalety, a także jakie są jego zastosowania.

Pojazd elektryczny transportowy – czym jest?

Jako producent pojazdów elektrycznych Melex oferujemy różnorodne rozwiązania łączące w sobie nowoczesne technologie, niezawodność oraz aspekt proekologiczny. Jedną z istotnych grup produktów w naszej ofercie są pojazdy elektryczne transportowe, określane także jako pojazdy elektryczne bagażowe. Czym się one charakteryzują?

Pojazd elektryczny transportowy Melex pozwala na sprawny przewóz różnego rodzaju ładunków. W porównaniu do pojazdów spalinowych ma on mniejsze gabaryty, pracuje ciszej i cechuje się wyższą zwrotnością. Z uwagi na to, że pojazdy transportowe Melex wykorzystują napęd elektryczny, można je stosować na obszarach, gdzie przepisy BHP lub normy środowiskowe zakazują stosowania środków transportu emitujących spaliny. Charakterystyka proponowanych przez nas pojazdów transportowych oraz ich uniwersalność sprawia, że wykorzystuje się je w bardzo wielu miejscach, takich jak parki, ośrodki wypoczynkowe czy zakłady produkcyjne – w przypadku przedsiębiorstw przemysłowych mowa przede wszystkim o poruszaniu się wewnątrz hal produkcyjnych, magazynowych.

Jakie rodzaje pojazdów elektrycznych transportowych oferuje firma Melex?

Elektryczne pojazdy użytkowe przeznaczone do celów transportowych to grupa pojazdów, którą można podzielić na dwie podstawowe kategorie:

  • pojazdy elektryczne transportowe z homologacją,
  • pojazdy elektryczne transportowe bez homologacji.

Pojazdy elektryczne transportowe z homologacją

Jedną z kluczowych zalet pojazdów elektrycznych transportowych z homologacją jest to, że mogą poruszać się z prędkością przekraczającą 25 km/h. W przypadku dostępnych w naszej ofercie modeli, mamy do czynienia z pojazdami, które osiągają maksymalną prędkość 33, 39, 43, a nawet 50 km/h. Co istotne, odpowiednią szybkość jazdy potrafią rozwijać także te pojazdy elektryczne Melex, które charakteryzują się dużą ładownością.

Poszczególne pojazdy elektryczne transportowe z homologacją różnią się nie tylko pod względem maksymalnej prędkości, ale także m.in. ładowności oraz dodatkowego wyposażenia. Część z modeli jest wyposażona np. w zamykany kontener z drzwiami bądź roletą czy skrzynię z burtami siatkowymi. Oferujemy również pojazdy homologowane do przewozu bagaży, które doskonale sprawdzają się w hotelach czy ośrodkach wypoczynkowych.

Pojazdy elektryczne transportowe bez homologacji

W tej kategorii znajdują się oferujemy pojazdy Melex, które poruszają się z prędkością do 25 km/h. W porównaniu z rozwiązaniami homologowanymi cechują się jednak większą maksymalną ładownością. Dostępne są u nas pojazdy transportowe bez homologacji, których paka umożliwia bezpieczny transport ładunku mieszczącego się w dopuszczalnej wadze od 200 kg do nawet ponad 1000 kg. Warto zwrócić uwagę również na możliwość dodatkowe wyposażenia tych pojazdów m.in. w podnośniki hydrauliczne czy burty siatkowe.

Pojazd elektryczny transportowy – gdzie może znaleźć swoje zastosowanie?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, pojazd elektryczny transportowy Melex znajduje zastosowanie w wielu branżach. Ich bezawaryjność, cicha praca, niewielki rozmiar i szeroki wybór dodatkowego wyposażenia sprawia, że korzystają z nich m.in.:

  • hotele,
  • lotniska,
  • obiekty sportowe,
  • zakłady przemysłowe,
  • centra logistyczne,
  • szpitale,
  • ośrodki wypoczynkowe.

Na duży zakres zastosowań pojazdów elektrycznych transportowych Melex wpływa również to, że możemy je dopasować do wyglądu aktualnej floty klienta i osiągnąć efekt, w którym nowo nabyty pojazd transportowy będzie stanowić prawdziwą wizytówkę danej firmy czy instytucji.

Podsumowanie

Wiedzą już Państwo, czym jest pojazd elektryczny transportowy Melex i jakie może być jego zastosowanie. Za pomocą tych cichych, ekonomicznych i ekologicznych środków transportu można w wygodny sposób przewozić różnego typu ładunki, w tym także paczki, bagaże czy towary sypkie. Nasze elektryczne pojazdy bagażowe produkujemy z wykorzystaniem wyłącznie wysokiej jakości materiałów oraz stosujemy innowacyjne technologie, dzięki czemu pojazdy Melex wyróżniają się na rynku trwałością i bezawaryjnością. W ofercie Melex znajdują się zarówno pojazdy homologowane, które mogą rozwijać prędkość powyżej 25 km/h, jak i wolnobieżne, charakteryzujące się większą ładownością. Naszym klientom zapewniamy customizację wybranego pojazdu, dostosowując go do ich potrzeb zarówno pod względem wizualnym i kolorystycznym, jak i pod kątem dodatkowego wyposażenia. Dzięki pomocy naszych doradców z Działu Sprzedaży mają Państwo pewność, że wybiorą Państwo odpowiedni pojazd elektryczny transportowy Melex.

Zapraszamy do kontaktu.