JAK USPRAWNIĆ PRACĘ NA PRODUKCJI? POMYSŁY DLA TWOJEGO BIZNESU

March 12, 2024

hala produkcyjna melex33

Branża produkcyjna charakteryzuje się dużą konkurencyjnością, która powoduje to, że aby pozostać rentowną firmą, należy zoptymalizować swoje działania w wielu sektorach. Wielu przedsiębiorców działających w tym sektorze zastanawia się, jak usprawnić pracę na produkcji, aby zwiększyć jej wydajność, a przy tym ograniczyć koszty. Istnieje wiele koncepcji na usprawnienie produkcji, jednak w dalszej części tego artykułu chcielibyśmy skupić się na skutecznym rozwiązaniu, jakim jest wyposażenie zakładu produkcyjnego w pojazdy elektryczne Melex. Wyjaśnimy w nim między innymi: co przemawia za inwestycją w Meleksy, jakie korzyści wynikają z posiadania floty takich pojazdów, a także na jakie rodzaje Meleksów warto zwrócić szczególną uwagę w kontekście usprawnienia produkcji.

Pojazdy Melex – sprawdzona metoda na usprawnienie produkcji

W codziennej pracy zakładu produkcyjnego pracownicy spotykają się z wieloma przeciwnościami, które niestety obniżają efektywność realizowanych w nim działań. Problemów motywujących do zastanowienia się nad tym, jak usprawnić produkcję, jest naprawdę dużo. Wśród wyzwań, z jakimi trzeba zmierzyć się na hali produkcyjnej, można wyróżnić między innymi:

  • dalekie odległości między poszczególnymi stanowiskami, które pracownicy są zmuszeni pokonywać pieszo, co wydłuża czas załatwienia danej sprawy,
  • brak odpowiednio rozbudowanej floty pojazdów umożliwiających wewnątrzzakładowy i pozazakładowy transport ciężkich ładunków,
  • potrzebę przemieszczania się z towarem po drogach publicznych między oddalonymi od siebie obiektami należącymi do jednego przedsiębiorstwa.

W jaki sposób przeprowadzić usprawnianie procesów produkcyjnych, mając na uwadze wyżej wymienione kwestie? Niezawodnym sposobem na rozwiązanie przytoczonych problemów są transportowe pojazdy elektryczne Melex.

  • Meleksy osiągają prędkości, które pozwalają znacznie przyspieszyć poruszanie się między oddalonymi od siebie stanowiskami pracy. Nasze elektryczne pojazdy transportowe bez homologacji charakteryzują się prędkością maksymalną równą 25 km/h, natomiast oferowane przez nas elektryczne pojazdy transportowe homologowane mogą przemieszczać się jeszcze szybciej. W naszej ofercie dostępny jest nawet model, który może osiągnąć aż 50 km/h przy jednoczesnej dużej ładowności sięgającej 1290 kilogramów.
  • Inwestycja w pojazdy elektryczne Melex pozwala stworzyć flotę pojazdów umożliwiających przewożenie dużego obciążenia. W katalogu naszej firmy znajdują się transportowe pojazdy o różnej ładowności: od 150 kilogramów do ponad tony.
  • Dużym atutem naszych pojazdów jest to, że można się nimi poruszać po drogach publicznych. Warto podkreślić, że ta możliwość dotyczy zarówno pojazdów wolnobieżnych, jak i modeli z homologacją.
  • Proponowane przez nas pojazdy elektryczne Melex cechują się małymi rozmiarami, dzięki czemu z powodzeniem mieszczą się między regałami. Co więcej, wyróżnia je dobry promień skrętu, więc można je użytkować wewnątrz hal. Doskonałym przykładem funkcjonalnego, małego pojazdu z paką dostępnego w naszej ofercie jest model N.CAR 345.

Inne zalety pojazdów w kontekście usprawnienia pracy na produkcji

Pojazdy elektryczne Melex są nie tylko remedium na wspomniane wcześniej, typowe problemy, z jakimi zmagają się przedsiębiorstwa produkcyjne, ale także oferują wiele innych korzyści. Niekwestionowanym plusem Meleksów jest to, że do korzystania z nich nie trzeba mieć żadnych specjalnych uprawnień. Jedynymi warunkami są: ukończenie 18 lat, a także posiadanie prawa jazdy kategorii B. To duża korzyść dla pracodawców, ponieważ nie muszą oni ponosić kosztów związanych z dodatkowymi szkoleniami ich pracowników.

W kontekście tematu, jakim jest usprawnianie procesów produkcyjnych z wykorzystaniem Meleksów, warto zwrócić uwagę na szeroki wybór zabudów tych pojazdów. Klienci mogą z pomocą naszych specjalistów z działu sprzedaży tak dobrać model pojazdu oraz jego dodatkowe wyposażenie, aby całość idealnie wpasowywała się w to, czego potrzebuje zakład. Wśród dodatkowego wyposażenia, o które można wzbogacić podstawową wersję Meleksów transportowych, znajdują się m.in. hak holowniczy czy podnośnik hydrauliczny.

Dla usprawnienia pracy w firmie produkcyjnej ważna jest również bezawaryjność Meleksów. Wysoka jakość ich wykonania sprawia, że nie dochodzi do nieplanowanych przestojów spowodowanych awariami lub usterkami tych pojazdów. Pozwala to na zwiększyć produktywność zakładu, a w konsekwencji podnieść jego rentowność.

Podsumowanie

Jak osiągnąć cel w postaci usprawnienia produkcji w zakładzie? Metod jest wiele, ale znaczna część z nich wiąże się z bardzo dużymi wydatkami, takimi jak np. inwestycja w nowe linie produkcyjne. Tymczasem doskonałym rozwiązaniem wielu przyczyn nieefektywności powstających w zakładzie produkcyjnym jest zakup pojazdów elektrycznych Melex. Umożliwiają one nie tylko szybsze poruszanie się po terenie zakładu, ale także przewóz ciężkich ładunków czy korzystanie z dróg publicznych. Szczególną uwagę właściciele firm produkcyjnych powinni zwrócić na wolnobieżne i homologowane pojazdy transportowe Melex, które oferują szeroki wybór typów zabudów oraz pomocne na produkcji dodatkowe wyposażenie, takie jak np. podnośnik hydrauliczny.

Jeśli interesują Państwa niezawodne rozwiązania, które oferujemy jako ceniony producent pojazdów elektrycznych Melex, to serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Sprzedaży.